Puławy

Rajd z Wąsem za nami

W miniony weekend odbył się przedostatni rajd w ramach cyklu Nordikiada organizowanego przez Fundację BezMiar. Tym razem walkerzy przemierzali szlaki podpuławskiego Tomaszowa. Wyprawę nazwano Rajd z Wąsem z racji trwającej w listopadzie akcji Movember, polegającej na propagowaniu profilaktyki nowotworów związanych z układem moczowo-płciowym.

Dlatego podczas niedzielnego rajdu wśród uczestników nie zabrakło symbolicznych wąsów oraz elementów w kolorze niebieskim. Typowo jesienna aura nie odstraszyła miłośników aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Licznie przybyli uczestnicy jak zwykle mieli do wyboru dwie trasy, jedną dla osób początkujących, drugą dla już zaawansowanych walkerów o długości odpowiednio około 5 i 10 kilometrów. Po przebytym marszu na fanów nordic walking czekał poczęstunek oraz losowanie nagród.

Na początku grudnia w Parchatce zaplanowano ostatni tegoroczny rajd Nordikiady, tym razem będzie to marsz mikołajkowy. Organizatorzy zapowiadają, że 11-kilometrowa trasa będzie naprawdę wymagająca, uczestnicy będą musieli przemierzać m.in. wąwozy i tereny leśne. Start w sobotę 3 grudnia o godz. 10:00 przy Karczmie Parchatka, informacje o zapisach na to wydarzenie są dostępne na stronie internetowej Fundacji BezMiar.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button