wszystkie

Rusza budowa nowej strażnicy

Puławscy strażacy już za 2 lata będą mieli nową siedzibę. W piątek w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym przedstawiciele wykonawcy inwestycji oraz Państwowej Straży Pożarnej podpisali  umowę.

Zlokalizowana przy ul. Lubelskiej komenda, która służyła puławskim funkcjonariuszom przez niemal 50 lat zostanie rozebrana. Na jej miejsce zostanie postawiony obiekt odpowiadający współczesnym standardom o powierzchni 2 i pół tysiąca metrów kwadratowych, z nowym warsztatem, siłownią czy salą narad. Wykonawcą inwestycji jest firma Nowbud. Koszt całego przedsięwzięcia, rozbiórki oraz budowy nowego obiektu wyniesie nieco ponad 30 milionów złotych.


st. kpt. Konrad Wójcik – Rzecznik prasowy KP PSP

Przez najbliższe 2 lata w czasie trwania prac strażacy będą korzystać na co dzień z pomieszczeń Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Przedstawiciel tej instytucji również był obecny podczas piątkowego podpisania umowy. Plac budowy na ul. Lubelskiej został już przekazany wykonawcy, a więc już niebawem możemy spodziewać się pierwszych kroków w celu realizacji inwestycji.

autorzy: P. Nowosadzki, P. Skibniewski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button