wszystkie

Nie ma chętnych do remontu cmentarza na Piaskowej

Niedawno informowaliśmy o planowanym remoncie cmentarza wojennego przy ulicy Piaskowej. Miasto ogłosiło nawet przetarg w tej sprawie. Okazało się jednak, że w wyznaczonym terminie nie zgłosiła się żadna firma gotowa wykonać zakładane prace. Postępowanie przetargowe zostało więc unieważnione.

Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami projektu stare schody prowadzące do pomnika Poległych i Pomordowanych “Powstanie” mają zostać wymienione, ponadto ma pojawić się także nowy podest boczny przed pomnikiem czy donice betonowe. Renowacja miałaby czekać również pomnik Pamięci Żydów Puławskich oraz krzyże i tablice betonowe na górnym podeście. W tym roku Miasto Puławy otrzymało dofinansowanie w kwocie 750 tysięcy złotych z budżetu państwa oraz 12 tys. złotych od Województwa Lubelskiego – to pierwsza od dawna tak duża dotacja na cel renowacji nekropolii przy ul. Piaskowej.

Prace miały zakończyć się w połowie grudnia, jednak wobec braku wyłonienia wykonawcy ten termin najpewniej ulegnie przesunięciu, a Urząd Miasta będzie musiał ogłosić nowy przetarg.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button