InformacjeMiasto Puławy

KEN obchodzi jubileusz 50-lecia

W tym roku minęło pół wieku od czasu powstania Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach. Dlatego właśnie w Dzień Nauczyciela zaplanowano uroczyste zakończenie obchodów jubileuszowych.

Tego dnia osoby związane ze szkołą, czyli dotychczasowi dyrektorzy, kadra, absolwenci, obecni uczniowie oraz pozostali zaproszeni goście spotkali się w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” na gali podsumowującej 50-lecie istnienia placówki.

Agnieszka Czarnota – dyrektor ZSO nr 1 im. KEN, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, absolwentka ZSO nr 1 im. KEN, Mirosław Kozioł – dyrektor RCKU w Puławach, absolwent ZSO nr 1 im. KEN

Dyrektor ZSO nr 1 im. KEN w Puławach Agnieszka Czarnota podkreślała w swojej wypowiedzi ogromną pracę pedagogów, pracowników niepedagogicznych oraz kreatywność uczniów przez wszystkie lata istnienia szkoły. Podczas piątkowej uroczystości obecna była Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, która jest absolwentką tej placówki. W swojej wypowiedzi podkreślała zaangażowanie nauczycieli, którzy pracowali za czasów, gdy była ona uczennicą. Teresa Misiuk stwierdziła, że dzięki nauce właśnie w “dziewiątce” zdecydowała, że sama zostanie nauczycielem. Podkreślała, że szkoła “nadąża za dynamiką zmian” które proponuje świat, potrafi znaleźć odpowiednie metody kształcenia. Kolejnym absolwentem “dziewiątki” jest Mirosław Kozioł, obecnie dyrektor Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego. Wspomina lata szkolne bardzo dobrze, szczególnie możliwości rozwijania pasji i zainteresowań czy zaangażowanie w samorząd uczniowski.

Szkoła powstała 01.09.1972 r., a miesiąc później nastąpiło oficjalne otwarcie. Od początku swojego istnienia wyróżniała się wysokim poziomem nauczania, o czym mogą świadczyć liczne osiągnięcia uczniów w skali wojewódzkiej, krajowej jak i międzynarodowej.

W rankingu szkół ponadgimnazjalnych opracowywanym przez magazyn „Perspektywy” i „Rzeczpospolitą” szkoła rokrocznie zajmuje wysoką pozycję. Ponadto przez okres swojego istnienia stała się jedną z najnowocześniejszych placówek posiadającą duże zaplecze naukowe i sportowe. Przystosowana jest też dla uczniów niepełnosprawnych. Wszystko to sprawia, że ZSO nr 1 im KEN. zajmuje ważne miejsce na mapie Puław, jak i całego województwa.

Autorzy: M. Owczarz, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button