Miasto Puławy

Soward Skills w ODK “Amik”

Rezyliencja, kreatywność czy asertywność to tylko niektóre z cech, które pomagają rozwijać zajęcia realizowane w puławskim Osiedlowym Domu Kultury “Amik”.

Szkoła Mistrzów Kompetencji Społecznych Soward Skills to zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 15 lat, mające na celu odpowiedzieć na post-pandemiczne problemy, takie jak izolacja społeczna, brak relacji, uzależnienie od elektroniki, adaptacja w klasie, czy problemy z komunikacją z rówieśnikami.

– Dzieciaki na tych zajęciach uczą się kompetencji miękkich, czyli kreatywności, asertywności, przedsiębiorczości, rezyliencji – wymienia Grażyna Czerska, trenerka Akademii Umiejętności Społecznych. Jak dodaje, wzmacniane jest poczucie własnej wartości najmłodszych, podczas warsztatów dzieci mają okazję poznać lepiej samych siebie, aby mogły rozwijać swoje zainteresowania. Poprzez gry i zabawy dzieci będą mogły nabyć przydatne umiejętności koncentracji czy uważności.

Aktualnie zajęcia odbywają się w środy od godziny 17 do 18.30 oraz w soboty od 10 do 12. Instruktorzy zapraszają wszystkich chętnych aby przyprowadzić swoje dziecko na zajęcia próbne i przekonać się czy jest to forma, w której się odnajdzie.

Autorzy: A. Koter, P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button