Powiat Puławski

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie

Starostwo Powiatowe w Puławach przypomina o możliwości korzystania z punktów darmowej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji. W ramach ich działania radcowie prawni czy adwokaci świadczą pomoc osobom, które nie byłyby w stanie ponieść kosztów finansowych odpłatnej pomocy prawnej.

W Puławach punkt nieodpłatnej pomocy prawnej działa przy al. Królewskiej 3 od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-12:00 porad prawnych udzielają członkowie Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie, zaś od 12:00 do 16:00 można skorzystać z usług prawników wskazanych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych. Na terenie naszego powiatu działają też mobilne punkty prowadzone przez Lubelski Ośrodek Samopomocy. Z porad prawników w poniedziałki mogą skorzystać mieszkańcy Baranowa, we wtorki – Nałęczowa, w środy – Janowca, w czwartki – Kurowa, zaś w piątki – Końskowoli. Mobilne punkty prawne działają w godz. 8:00 – 12:00.

Termin wizyty można ustalić telefonicznie. Jedynym warunkiem uzyskania darmowej pomocy prawnej jest złożenie odpowiedniego oświadczenia potwierdzającego brak możliwości poniesienia kosztów. Szczegółowe informacje na temat nieodpłatnej pomocy prawnej można znaleźć na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Puławach.

zdj. ilustracyjne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button