InformacjeMiasto Puławy

Muzeum Badań Polarnych przeniesione do budynku UMCS

Zlokalizowane w Puławach Muzeum Badań Polarnych będzie miało nową siedzibę. W czwartek w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie podpisano stosowne porozumienie w tej sprawie.

Powołana w 2020 roku instytucja zostanie przeniesiona do dotychczasowej siedziby Wydziału Zamiejscowego UMCS w Puławach przy ul. 4 Pułku Piechoty Wojska Polskiego. Budynek, który Muzeum użytkowało dotychczas, zlokalizowany przy ul. Czartoryskich i będący własnością Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, okazał się niewystarczający dla potrzeb instytucji.

Porozumienie o nabyciu budynku, w którym obecnie mieści się filia UMCS, sygnowali przedstawiciele trzech stron: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, dyrektor Muzeum Badań Polarnych Krzysztof Jarosz oraz rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie prof. dr hab. Radosław Dobrowolski. Umowa zakłada, że Muzeum będzie przez 2 lata wynajmowało od UMCS pomieszczenia na parterze budynku. Obiekt docelowo ma stać się siedzibą Muzeum. Wartość nieruchomości to ponad 5,5 mln złotych, z czego nieco ponad 3 mln zł przeznaczy Województwo Lubelskie a 2 mln 400 tys. zł pokryje Muzeum Badań Polarnych.

Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button