InformacjePuławy

Kamil Lewandowski wybrany na wójta gminy Puławy [AKTUALIZACJA]

Kamil Lewandowski wygrał niedzielne przedterminowe wybory na wójta gminy Puławy. Puławski samorządowiec zapewnił sobie zwycięstwo już w pierwszej turze zdobywając 1546 głosów, czyli około 53% z wszystkich oddanych w niedzielę.

Oprócz Kamila Lewandowskiego w wyborach wystartowały jeszcze Marzanna Kamola z Komitetu Wyborczego Wyborców “Dwa Brzegi – Wspólna Sprawa”, która uzyskała 543 głosy, Renata Aldona Molenda reprezentująca stronnictwo “Razem dla Gminy Puławy”, która zdobyła 445 głosów oraz Małgorzata Piwowarek, reprezentantka komitetu “Sprawiedliwie w Przyszłość”, której udało się zebrać 392 głosy.

Frekwencja wyborcza nie należała do największych. W niedzielę do urn poszło około 30% uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy Puławy. Przypomnijmy, że przedterminowe wybory na wójta gminy Puławy to efekt marcowego wygaśnięcia mandatu poprzedniego włodarza Krzysztofa Brzezińskiego. Kamil Lewandowski został w kwietniu wyznaczony przez premiera na funkcję komisarza puławskiego samorządu. Wcześniej był między innymi rzecznikiem prasowym w puławskim Starostwie Powiatowym. Lewandowski będzie kierował gminą do 2023 roku, czyli kolejnych zaplanowanych wyborów samorządowych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button