InformacjeMiasto Puławy

Mieszkańcy Puław Pożegnali Lato z Kayah

Kilka tysięcy osób bawiło się podczas sobotniej imprezy Pożegnanie Lata. Nowe usytuowanie dało większe możliwości przestrzenne – po raz pierwszy tak duże wydarzenie było zorganizowane na terenie przy hali sportowo-widowiskowej Grupa Azoty Arena. Okazało się, że było to dobre rozwiązanie. Dogodna lokalizacja oraz atrakcje przewidziane na ten wieczór przyciągnęły tłumy.

Od godz. 17:30 rozpoczęły się zabawy dla dzieci. Stanowiska do produkcji baniek mydlanych, zwierzątka z balonów, malowanie twarzy czy duże kolorowe klocki jak zwykle przyciągnęły najmłodszych. Na placu stanęły widoczne z daleka kolorowe dmuchane zamki. Amatorów takich zabaw nie brakowało, zachęcający też był fakt, że atrakcje były dostępne dla dzieci bezpłatnie. O oprawę muzyczną zadbali utalentowani wokaliści z Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”.

Swoje 5 minut mieli też tancerze. Taniec orientalny na małej scenie wykonała Nastiya Malovana. Mieszkańcy Puław po raz pierwszy odtańczyli też taniec Jerusalema. Wprawdzie więcej osób obserwowało tańczących niż skusiło się na wypróbowanie kilku prostych kroków, ale jest szansa, że przy następnej próbie na kolejnych imprezach miejskich znajdzie się więcej chętnych do wspólnej zabawy. Popis swoich umiejętności dali też muzycy z Puławskiej Orkiestry Dętej, którzy zagrali kilka utworów w oczekiwaniu na koncert “gwiazdy”.

Gwiazdą wieczoru była Kayah, która rozpoczęła koncert tuż po godz. 20:00. Wokalistka zaśpiewała swoje największe przeboje. Dobrze znane utwory były okazją do wspólnego śpiewania i dobrej zabawy.

W organizację Pożegnania Lata oprócz “Domu Chemika” włączyły się też spółki miejskie. Swoje stanowiska miały m.in. OPEC, wodociągi i Nieruchomości Puławskie. MZK zadbało o transport na miejsce oraz powrót do domów mieszkańców Puław po zakończeniu koncertu.

Autor: M. Owczarz, foto: POK “Dom Chemika”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button