wszystkie

Ceny za ogrzewanie w górę – trwają prace nad rekompensatami

Coraz bardziej zbliżający się sezon grzewczy wielu osobom spędza sen z powiek. Jedni martwią się trudnościami w kupnie węgla, inni zaś rosnącymi cenami za ogrzewanie mieszkań.

Od 12 sierpnia obowiązuje zmieniona taryfa dla ciepła Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy, będącej dostawcą dla systemu ciepłowniczego w naszym mieście. Na wniosek puławskiego kombinatu chemicznego obowiązująca od sierpnia taryfa za ciepło jest wyższa o 6 procent. Mieszkańcy miasta nie powinni się natomiast martwić brakiem dostaw ciepła. Mimo trudnej sytuacji rynkowej, puławski OPEC zapewnia, że ciepła w naszych kaloryferach na pewno nie zabraknie.

Instytucja informuje też o trwających obecnie pracach legislacyjnych nad ustawą o wsparciu dla wytwórców ciepła sieciowego oraz gospodarstw domowych, używających innych źródeł ogrzewania niż węgiel i gaz sieciowy. Projekt zakłada m.in. wsparcie dla odbiorców ciepła sieciowego – ustalenie średniej ceny ciepła z możliwością otrzymania rekompensaty. Aby nowe przepisy mogły wejść w życie, musi się nimi zająć Senat, a następnie ustawę powinien podpisać prezydent.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button