InformacjeMiasto Puławy

Budżet Obywatelski – głosowanie w przyszłym tygodniu

Od 5 do 12 września mieszkańcy naszego miasta będą mieli mozliwość wyboru projektów w ramach 9. edycji Budżetu Obywatelskiego.

Po ostatecznej weryfikacji do wyboru jest 18 projektów dużych oraz 6 małych. Pomysły puławian są bardzo różnorodne, jedne dotyczą poprawy infrastruktury drogowej w mieście, inne zas pojawienia się w przestrzeni publicznej Puław nowych elementów takich jak trampoliny miejskie, tablice informujące o stanie jakości powietrza czy dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych urządzenia na Marinie i Błoniach. Nie brakuje też propozycji organizacji różnych przedsięwzięć o charakterze kulturalnym i sportowym. Głosować można na 3 projekty duże i 3 małe, lista wszystkich propozycji mieszkańców jest dostępna na stronie internetowej Urzedu Miasta w zakładce Budżet Obywatelski.

Do głosowania uprawnieni są mieszkańcy Puław, którzy ukończyli 16 lat. Osoby, które mieszkają w naszym mieście, ale nie są tu zameldowane, mogą dopisać się do listy mieszkańców uprawnionych do głosowania. Stosowny wniosek można złożyć do Urzędu Miasta do piątku. Mieszkańcy beda mieli możliwośc oddania głosu jedynie elektronicznie, osoby które nie mają dostępu do internetu, moga skorzystać ze specjalnie przygotowanego w Urzedzie Miasta punktu. Głosowanie potrwa od 5 września od godz. 7:30 do 12 września do godz. 15:30. Na realizację pomysłów puławian w Budżecie Obywatelskim 2023 zaplanowano kwotę 500 tys. złotych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button