Miasto Puławy

Azotowy klub HDK organizuje pierwszą zbiórkę krwi w 2023 roku

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy puławskich Zakładach Azotowych organizuje w piątek pierwszą w tym roku zbiórkę krwi. To kolejna okazja, by pomóc oczekującym na pomoc pacjentom. Niedawno mieszkańcy naszego miasta mogli skorzystać z usług mobilnego krwiobusa przygotowanego przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na placu Chopina. Osoby, które nie mogły wziąć udziału w tamtym przedsięwzięciu, w czwartek będą miały okazję dołączyć do elitarnego grona dawców krwi.

Aby właściwie przygotować się na przyjęcie uczestników akcji, klub HDK prosi osoby chętne o zgłaszanie się drogą SMS-ową. W treści wiadomości wysłanej pod numer wskazany przez organizatora należy wpisać swoje imię i nazwisko. Miejscem poboru krwi będzie sala konferencyjna nr 16 w budynku dyrekcji naczelnej Azotów. Krwiodawcy będą przyjmowani w godz. 8:30-13:00. Przed donacją osoby chętne będą kwalifikowane przez lekarza.

Sytuacja w lubelskich bankach krwi obecnie jest stabilna, ilość krwi w większości grup jest wystarczająca, jedynie grupa 0 RH minus jest obecnie pilnie potrzebna.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button