InformacjeMiasto Puławy

Burzliwa dyskusja o inwestycjach w SP3

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 już od wielu lat czeka na inwestycje w sportową infrastrukturę tej placówki. Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta na wniosek radnego Grzegorza Bińczaka dołączono do porządku obrad punkt obejmujący właśnie dyskusję na ten temat.

W obradach radnych wzięli udział przedstawiciele rodziców uczniów z “trójki”. W swoich wystąpieniach żądali oni od prezydenta Maja realizacji przebudowy sali gimnastycznej oraz boisk wielofunkcyjnych. Przypomnijmy, że obecnie trwa kolejny przetarg, który ma wyłonić wykonawcę inwestycji. Poprzedni został przez Miasto unieważniony z powodu zbyt wysokich cen zaproponowanych przez oferentów. Zarówno rodzice jak i część radnych wyrażali poważne wątpliwości co do tego, czy nowy przetarg zostanie rozstrzygnięty pozytywnie z racji aktualnie panującej sytuacji w budownictwie, czy zaproponowane oferty nie będą jeszcze droższe. Podczas długiej dyskusji przypominano prezydentowi Majowi jego obietnice z poprzednich lat dotyczące inwestycji w SP3. Argumentem podnoszonym najczęściej przez włodarza naszego miasta w odpowiedzi na zarzuty był przede wszystkim fakt trudnej sytuacji budżetowej Puław m.in. z racji zmian w podatkach.

W trakcie sesji radna Ewa Wójcik zgłosiła wniosek, aby oferty w trwającym przetargu, które przedsiębiorcy mogą składać do 13 maja, zostały udostępnione przez prezydenta radnym i aby odbyła się dyskusja na ten temat. Wniosek uzyskał akceptację większości. Radni przyjęli też stanowisko, w którym czytamy, że inwestycja powinna zostać zrealizowana “w najszybszym możliwym terminie”, wyrażono też pełne poparcie dla starań społeczności szkolnej SP 3.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button