Miasto Puławy

Puławska Wymiana Roślin zakończona sukcesem

W sobotę na Placu Chopina odbyła się Puławska Wymiana Roślin. Wydarzenie było zorganizowane przez Fundację Po Ludzku do Zwierząt – Przyjazna Łapa i miało z założenia pomóc miłośnikom zieleni spotkać się w celu wymiany lub odsprzedaży uprawianych przez siebie roślin.

Chętnych nie brakowało. Wydarzenie trwało od godziny 10:00 do 15:00 i przez cały ten czas ruch przy stoisku był dość spory. Zainteresowani chętnie oglądali, wybierali co ciekawsze sadzonki i dyskutowali o nich. Wiele osób wróciło do domu z nowym nabytkiem.

Podczas trwania wymiany fundacja przygotowała także atrakcje dla dzieci. W pobliżu urzędu miasta stanęły dmuchane zamki, z których można było skorzystać za symboliczną wrzutkę do puszki. Były też klocki, gry i malowanie twarzy prowadzone przez grupę animatorek.

Widząc zapotrzebowanie na tego typu akcje, wysoce prawdopodobne jest, że będą one powtarzane. Warto też wspomnieć, że wymiana roślin miała charakter charytatywny. Pieniądze zebrane do puszek zasilą konto fundacji i zostaną przeznaczone na pomoc podopiecznym Przyjaznej Łapy.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button