Miasto Puławy

Rekrutacja na studia dobiega końca

Dobiega końca rekrutacja na studia w Wydziale Zamiejscowym UMCS w Puławach. Na zbliżający się nowy rok akademicki uczelnia przygotowała 6 kierunków. Przyszli puławscy studenci mogą wybierać spośród kierunków, które dadzą kwalifikacje do pracy w okolicznych firmach.

Są to propozycje przede wszystkim dla umysłów ścisłych – biobezpieczeństwo i chemia techniczna. Wysoki poziom sportowy drużyn w naszym mieście i zainteresowanie zdrowym stylem życia może przyciągnąć także na wychowanie fizyczne. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się również administracja, dlatego w tym roku również prowadzona jest rekrutacja na ten kierunek. Kształcić się w Puławach będą mogli też przyszli fizjoterapeuci, jednak tylko zaocznie na studiach jednolitych magisterskich.

Nowością proponowaną w tym roku są techniki kryminalistyczne. Jak dowiadujemy się ze strony internetowej uczelni, te studia miałyby przygotować przyszłych pracowników laboratoriów do pracy badawczej, głównie skupiając się na ustalaniu dowodów i faktów na potrzeby procedur sądowych. Jednak czy kierunki biobezpieczeństwo i kierunki kryminalistyczne zostaną utworzone będzie wiadomo dopiero za jakiś czas, uczelnia czeka na pozwolenie ministerstwa. Większość studiów dostępnych w Wydziale Zamiejscowym w Puławach będzie realizowana w toku stacjonarnym pierwszego stopnia, jeśli zgłosi się odpowiednio duża ilość chętnych osób, także w trybie zaocznym. Niezdecydowani powinni się pospieszyć. Rekrutacja na kierunki stacjonarne dobiega końca 9 lipca.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button