InformacjeMiasto Puławy

Uszkodził samochód i staranował ławkę

Mieszkańcy osiedla przy ul. Gościńczyk muszą przez jakiś czas obejść się bez jednej z ławek. W niedzielę wczesnym rankiem nietrzeźwy kierowca, podczas próby parkowania, wjechał na chodnik i staranował stojącą przy nim ławkę.

Po obywatelskim zatrzymaniu i wezwaniu policji okazało się, że nie była to jedyna szkoda spowodowana przez pijanego.

– Z soboty na niedzielę dyżurny otrzymał informację o kierującym, który spowodował kolizję na skrzyżowaniu ulic Gościńczyk i Fieldorfa-Nila w Puławach – informuje podkom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej KPP. Nietrzeźwego kierowcę zatrzymał przypadkowy mężczyzna, który zauważył, że kierujący mitsubishi wjechał w ławkę znajdującą się przy chodniku. Natychmiast powiadomione zostały służby. 40-latek z Puław kierujący mitsubishi miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że wcześniej nieopodal ten sam kierowca spowodował kolizję z innym samochodem i uciekł z miejsca zdarzenia. Gdy wrócił, by sprawdzić, jak poważne są szkody, które wyrządził, wjechał w ławkę.

podkom. Ewa Rejn-Kozak – Oficer prasowy KPP w Puławach

Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Ponadto grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zapłata świadczenia w wysokości co najmniej 5 tys zł.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button