Miasto PuławyPOLECAMY

Światowy folklor w Puławach – znamy szczegóły wydarzenia

Jak już informowaliśmy, w dniach od 9 do 14 sierpnia w kilku miastach naszego regionu odbędzie się 3. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny IFF World Wide. wiele z zaplanowanych wydarzeń festiwalowych odbędzie się w Puławach.

Impreza rozpocznie się we wtorek 9 sierpnia o godz 17:30 oficjalną paradą uczestników z 7 państw. Barwny korowód wyruszy spod Pałacu Czartoryskich i przejdzie ulicami Piłsudskiego i Centralną, kończąc swój przemarsz przed Domem Chemika. To właśnie tam o godz. 19:00 rozpocznie się Koncert Otwarcia Festiwalu. W środę impreza przeniesie się do Nałęczowa, zaś już w czwartek o godz. 18:00 na puławskim Skwerze Niepodległości odbędzie się koncert kapel biorących udział w Festiwalu.

Sobota 13 sierpnia będzie dniem pełnym atrakcji związanych z IFF World Wide. Od 13:00 na Placu Chopina trwać będzie Etno Jarmark, gdzie można będzie podziwiać twórczość puławskiego KTL oraz Kół Gospodyń Wiejskich z naszego regionu. Od godz. 17:00 planowane są występy tancerzy-uczestników Festiwalu, zaś od 20:00 na potańcówkę zaprosi Maciejowa Kapela. W ostatnim dniu Festiwalu, w niedzielę 14 sierpnia o godz. 17:00 w Puławskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert zamknięcia imprezy. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu jest bezpłatny. Przypomnijmy, że w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym wezmą udział przedstawiciele 7 państw: Indii, Kolumbii, Bułgarii, Turcji, Ukrainy, Burundi oraz Polski. Reprezentantem naszego kraju będzie Harcerski Zespół Pieśni i Tańca “Grześ”.

W ramach organizowanego wydarzenia w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach odbędą się też warsztaty z ludowego rękodzieła artystycznego dla dzieci i młodzieży, które potrwają od 8 do 12 sierpnia w godz. 10:00-12:00.

Plakat organizatora

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button