InformacjeMiasto Puławy

5 nowych defibrylatorów w przestrzeni publicznej Puław

W pięciu popularnych lokalizacjach naszego miasta pojawiły się maszyny AED, czyli automatyczne defibrylatory zewnętrzne, służące do ratowania życia ludzkiego w nagłych sytuacjach. Urządzenia zamontowano w Urzędzie Miasta Puławy, przy nowej hali sportowej Grupa Azoty Arena, na hali targowej przy ul. Piaskowej, w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym a także w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika”.

To efekt ubiegłorocznego głosowania puławian w Budżecie Obywatelskim, spośród walczących wtedy o głosy projektów małych pomysł zamontowania defibrylatorów w miejscach użyteczności publicznej okazał się najpopularniejszy i zdobył ponad 1000 głosów. Urządzenie jest proste w obsłudze, po wciśnięciu przycisku START maszyna powie nam, co mamy zrobić w przypadku zatrzymania krążenia. Nasza odpowiednio szybka reakcja może uratować czyjeś życie.

Pierwszy defibrylator w przestrzeni miejskiej Puław pojawił się w 2018 roku przy hali na ul. Partyzantów, jego darczyńcą był wtedy Puławski Klub Rotariański. Kolejne tego typu urządzenie zostało zamontowane przy Centrum Informacji Turystycznej, zostało ofiarowane Miastu przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Compensa Polska. Mapę wszystkich tego typu urządzeń znaleźć można na stronie internetowej ratujzsercem.pl.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button