InformacjeMiasto Puławy

Minister Niedzielski w Puławach o dofinansowaniu dla szpitala

Szpital w Puławach otrzyma prawie 8 milionów złotych na zakup sprzętu medycznego w ramach konkursu mającego wzmocnić system odporności ochrony zdrowia w kontekście pandemii COVID-19. Był to jeden z tematów briefingu prasowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który w czwartek odwiedził nasze miasto.

Pieniądze przyznane puławskiej placówce zostaną spożytkowane przede wszystkim na doposażenie oddziału zakaźnego i pracowni diagnostycznych. W skali kraju rozdysponowanych zostanie 200 milionów złotych. O środki mogły się ubiegać jednostki z całego kraju, ostatecznie zakwalifikowanych zostało 30 podmiotów. W województwie lubelskim oprócz SP ZOZ w Puławach dofinansowanie otrzymały także Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, SP ZOZ w Łukowie oraz Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie.

Wsparcie finansowe dla podmiotów medycznych pochodzi z unijnej inicjatywy REACT-EU Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Środki z tego programu pokrywają 100% wydatków kwalifikowalnych, co oznacza, że placówki, które otrzymają środki, nie wnoszą żadnego wkładu własnego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button