InformacjeLPU24Miasto Puławy

W sobotę odbędzie się Piknik “Pies robi robotę”

Już w sobotę (11 bm.) w puławskiej Marinie miłośnicy zwierząt spotkają się na pikniku rodzinnym pod hasłem “Pies robi robotę”. Impreza oprócz możliwości spędzania czasu ze swoimi pupilami ma mieć także charakter edukacyjny.

Podczas wydarzenia zaplanowano m.in. spotkanie z weterynarzem, który podzieli się drobnymi radami odnośnie opieki nad czworonogami, a także rozmowę ze specjalistą dogoterapii. Opowie on o tym, jak ważną rolę w terapii osób niepełnosprawnych pełnią psy. Na pikniku będzie również okazja do poznania psa przewodnika, który na co dzień pomaga w życiu osobie niepełnosprawnej. O swoich doświadczeniach rozmawiać będą przedstawiciele fundacji Pies Przewodnik oraz Ósmy Kolor Tęczy.

Na najmłodszych podczas imprezy będą czekali animatorzy, którzy zajmą dzieci dobrą zabawą, w planach są także konkursy z nagrodami oraz poczęstunek. Czworonożni przyjaciele nie poczują się zapomniani – dla nich organizatorzy przygotują smakołyki i świeżą wodę.

Piknik w Marinie to doskonałe miejsce na akcję charytatywną. Każdy kto zdecyduje się przynieść tego dnia puszkę lub worek karmy dla potrzebujących zwierząt, otrzyma w zamian drobny upominek. Miłośnicy roślin też znajdą coś dla siebie – będą mogli przynieść niepotrzebne kwiatki, wymienić się lub przyjąć pod swoją opiekę nowe w ramach tzw. roślinodzielni.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button