Informacje

Dobry Start – od piątku będzie można składać wnioski

Od najbliższego piątku, czyli 1 lipca będzie można składać wnioski o otrzymanie świadczenia w ramach programu “Dobry Start”. Jest to forma jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie przysługuje każdemu uczniowi, bez względu na dochód w rodzinie.

– Świadczenie “Dobry Start” wynosi 300 złotych na każdego ucznia szkoły do ukończenia przez niego 20 lat życia, w przypadku uczniów z niepełnosprawnością nieco dłużej, bo do 24. roku życia, to świadczenie ma pomóc rodzicom w sfinansowaniu wyprawki szkolnej dla ucznia – przypomina Małgorzata Korba z lubelskiego ZUS. Wnioski o to świadczenie będą przyjmowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS albo portal Emp@tia. Wnioski ZUS będzie przyjmował od 1 lipca do końca listopada. Wniosek warto jednak złożyć w wakacje, gdyż wtedy wypłata świadczenia będzie gwarantowana do końca września na konto bankowe.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

Przyznane 300 złotych będzie można wykorzystać na zakup podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych czy innego niezbędnego w szkole wyposażenia. Przyznane środki trafią bezpośrednio na konta opiekunów. W poprzednim roku szkolnym z programu Dobry Start skorzystało prawie 235 tys. dzieci w województwie lubelskim.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button