Informacje

Szkolenia profilaktyczne dla pracowników

Praca zawodowa czasem generuje specyficzne schorzenia związane z charakterem profesji, np. praca siedząca źle wpływa na nasz kręgosłup. W związku z tym Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w szkoleniach, które mogą pomóc pracownikom w uniknięciu chorób zawodowych, a w konsekwencji także niezdolności do pracy.

Pracodawcy z województwa lubelskiego mogą zgłosić zatrudnione przez siebie osoby do jednego z dwóch przewidzianych przez ZUS warsztatów.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

– Zapraszamy na szkolenia w dwóch tematach, pierwszy to “Jak sprawnie i bezpiecznie pracować głosem”, jest to szkolenie dla pracowników sektora edukacji, nauczycieli, pracowników biur obsługi czy call center. Drugi temat to profilaktyka obciążeń układu mięśniowo-szkieletowego w miejscu pracy i tym spotkaniem powinni być szczególnie zainteresowani pracownicy, którzy w związku ze swoim zawodem mogą mieć problem ze schorzeniami kręgosłupa, więc to szkolenie kierujemy szczególnie do osób zatrudnionych w handlu, przetwórstwie przemysłowym, edukacji, opiece zdrowotnej, pomocy społecznej, administracji publicznej, budownictwie, transporcie czy przy naprawie pojazdów samochodowych – informuje rzeczniczka lubelskiego oddziału ZUS Małgorzata Korba. Jak dodaje przedstawicielka instytucji, szkolenia są bezpłatne i już ruszyła na nie rekrutacja.

ZUS finansuje szkolenia z funduszu wypadkowego. Więcej informacji na temat organizowanych spotkań moz503na uzyskać między innymi pod numerem telefonu 503 566 133. Choroby zawodowe co roku przyczyniają się do kilkuset orzeczeń o niezdolności do pracy, na podstawie których Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca renty.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button