InformacjeMiasto Puławy

Ogólnopolskie Sprzątanie Lasów także w Puławach

Puławskie Nadleśnictwo włączyło się w ogólnopolską akcję sprzątania lasów zainaugurowaną 15 czerwca przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Jak dużym problemem jest zaśmiecanie terenów leśnych, nie trzeba nikogo przekonywać.

Mimo prowadzonych od wielu lat akcji edukacyjnych w tym zakresie, wciąż znajdują się osoby, które bez wahania wyrzucają śmieci – puste opakowania po pożywieniu i napojach, a także wywożą pełne worki z odpadami i zostawiają w najmniej odpowiednim do tego miejscu, czyli w lesie. Nadleśnictwo Puławy i Stowarzyszenie Przeszłość Przyszłości postanowili zaangażować puławską młodzież do uporządkowania lasu w naszym mieście.

Jak mówi Iwona Król z Nadleśnictwa Puławy, w akcję włączyły się między innymi dzieci i młodzież z puławskich szkół nr 4 oraz 11. Przedstawicielka Nadleśnictwa podkreślała, że śmieci na terenach leśnych są bardzo dużym problemem a Lasy Państwowe co roku wydają miliony złotych na ich usuwanie. Pozostawione odpadki są często niebezpieczne dla zwierząt, szczególnie tych drobnych, jak owady.

Iwona Król – Nadleśnictwo Puławy

Leśni śmieciarze są aktywni cały czas, dlatego akcje sprzątania są bardzo potrzebne. Troska o środowisko odpłaci nam pięknem przyrody i bogactwem fauny i flory okolicznych lasów.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button