InformacjeMiasto Puławy

Drugi przetarg na boiska w SP3 jeszcze droższy

Drugi przetarg na salę gimnastyczną i boiska dla Szkoły Podstawowej nr 3 znowu nie przyniósł rozstrzygnięcia. Pierwszy unieważniono z powodu zbyt wysokich propozycji cen od wykonawców. Okazało się, że przy następnym podejściu ceny te są jeszcze wyższe.

Na budowę obiecywanej od lat infrastruktury sportowej dla uczniów miasto chce przeznaczyć nie więcej niż 12,5 mln złotych. Przyjmując najtańszą z ofert musiałoby dołożyć do inwestycji dodatkowe 2 mln 800 tys złotych. Z kolei droższa wycena drugiego oferenta znacznie przekracza 17 mln złotych.

Jeszcze nie wiadomo, czy drugi przetarg również zostanie unieważniony. Radni dostrzegają konieczność spotkania się w tej sprawie i podjęcia dalszych działań.

To niezwykle istotne dla społeczności szkolnej, by ta inwestycja wreszcie doszła do skutku. Szkoła Podstawowa nr 3 w Puławach jako jedyna ze szkół miejskich nie posiada własnego kompleksu boisk na miarę XXI wieku. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele od wielu lat czekają na lepsze warunku do nauki. Część z nich przestała już wierzyć w obietnice samorządowców. Choć miasto otrzymało niemal 12 mln złotych dotacji na ten cel, wciąż pojawiają się problemy z jego realizacją.

W najbliższym czasie okaże się, jakie zapadną decyzje odnośnie wyczekanej inwestycji w “trójce”.

Autor: M. Owczarz

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button