Powiat Puławski

O Hospicjum na sesji Powiatu

36. sesja Rady Powiatu Puławskiego za nami. Jednym z punktów zrealizowanych podczas środowych obrad przez radnych była informacja na temat opieki paliatywnej i długoterminowej na terenie naszego powiatu.

W trakcie tego punktu odbyło się wystąpienie prezes Puławskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Matki Teresy, Justyny Walecz-Majewskiej. Prezes puławskiego Hospicjum opowiedziała o wyzwaniach i trudnościach, z jakimi zmaga się na co dzień ta instytucja. W grudniu Puławskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych będzie obchodzić 25-lecie swojej działalności. Podczas posiedzenia przedstawiono także film z pracy Hospicjum, który został zrealizowany w 2017 roku, kiedy instytucja obchodziła swoje 20-lecie. W swoim wystąpieniu Justyna Walecz-Majewska przypomniała, że podstawową formą funkcjonowania Hospicjum jest opieka domowa, placówka dysponuje też 16 łóżkami stacjonarnymi dla terminalnie chorych. Jak dodała, praca Hospicjum jest częściowo finansowana przez NFZ, jednak środki te nie są wystarczające, dlatego instytucja organizuje różnego rodzaju akcje charytatywne.

Członkowie Rady a także przedstawiciele Zarządu Powiatu podziękowali prezes Hospicjum za informację oraz obecność a także zapewnili o swoim wsparciu tej instytucji w miarę możliwości. Przewodniczący Rady Janusz Wawerski zachęcił osoby, które do tej pory jeszcze nie rozliczyły się z fiskusem, aby przekazały swój 1% na rzecz Hospicjum.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button