Informacje

Bony turystyczne na majówkę

Przed majówką, czyli okresem zwiększonej aktywności urlopowej Polaków, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o możliwości skorzystania z bonu turystycznego.

Wielu rodziców jeszcze nie wykorzystało przysługującego im świadczenia.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

– Bonami turystycznymi będzie można płacić do końca września, więc w najbliższą majówkę też – przypomina Małgorzata Korba z lubelskiego oddziału ZUS. Jak dodaje przedstawicielka tej instytucji, w całej Polsce płatności bonem turystycznym w całej Polsce przyjmuje ponad 28 tys. przedsiębiorców i organizacji. Bonem można zapłacić za usługę hotelarską i imprezę turystyczną realizowaną w Polsce. Prawo do skorzystania z bonu ma w sumie 224 tys. mieszkańców województwa lubelskiego, jak dotąd świadczenia aktywowało 164 tysiące rodziców. Świadczenie można aktywować za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, jeśli rodzice w trakcie majówki będą mieli jakieś pytania dotyczące bonu, to mogą zadzwonić na infolinię pod numer 22 11 22 111. Infolinia będzie czynna przez cały majowy weekend od 7:00 do 20:00.

Do tej pory świadczeniobiorcy z Lubelszczyzny wykorzystali bony na kwotę prawie 100 milionów złotych. Bon turystyczny to 500 złotych na dziecko, rodzicom dzieci z niepełnosprawnościami przysługuje dwukrotnie wyższe świadczenie. Można je wykorzystać do końca września. Listę podmiotów, które honorują bony turystyczne można znaleźć na stronie internetowej https://bonturystyczny.polska.travel.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button