Informacje

Majówka w ZUS

Pierwsze dni maja to dla wielu czas odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Niektóre urzędy także pracują w majówkę w ograniczonym zakresie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o tym, w jaki sposób będzie funkcjonować podczas pierwszych dni maja.

W komunikacie przygotowanym przez rzeczniczkę tej instytucji w województwie lubelskim Małgorzatę Korbę czytamy, że wszystkie placówki ZUS będą czynne w poniedziałek 2 maja. Tego dnia sale obsługi klientów oraz Centrum Obsługi Telefonicznej będą czynne do godz. 15:00. Infolinia w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy będzie zaś działać tego dnia w godz. 8:00-18:00 pod numerem 22 444 02 55. Konsultanci ZUS będą dyżurować także przy infolinii dotyczącej bonu turystycznego, z ich porad będzie można korzystać przez cały majowy weekend od 7:00 do 20:00 pod numerem 22 11 22 111.

Osoby, które w trakcie majówki chciałyby złożyć wnioski, dokumenty czy też sprawdzić dane ze swojego konta w ZUS będą miały taką możliwość także za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button