InformacjeMiasto Puławy

DPS wznowi działalność później

Niedawno informowaliśmy o wznowieniu działalności przez instytucje, świadczące pomoc dla osób starszych i niepełnosprawnych. Puławski Dzienny Dom Pomocy Dla Osób Starszych nie ruszył jednak 1 czerwca.

Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo sanitarne oraz komfortowe warunki pobytu dla seniorów podjęto decyzję o przesunięciu planowanego przyjęcia podopiecznych na poniedziałek 8 czerwca. Pamiętać należy, że to właśnie osoby starsze i schorowane są w grupie największego ryzyka zakażenia koronawirusem oraz jego konsekwencji, dlatego muszą być zachowane maksymalne środki bezpieczeństwa, dotyczące zasad epidemiczno-sanitarnych.

W poniedziałek pracownicy, którzy mają bezpośredni kontakt z seniorami, zostali przebadani na obecność wirusa SARS-CoV-2. Testy zostały sfinansowane ze środków własnych MOPS. Póki co, do placówki Dziennego Domu Pomocy dla Osób Starszych wstęp będą mieli tylko podopieczni oraz pracownicy. Planuje się również podzielenie seniorów na grupy tak, aby każda z nich miała przypisanych stałych opiekunów.

Pracownicy instytucji mają nawiązać kontakt z każdym z uczestników indywidualnie drogą telefoniczną, aby poinformować o dalszym funkcjonowaniu placówki w nowej rzeczywistości.

Autorzy: P. Skibniewski, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button