InformacjePowiat Puławski

Oficjalne otwarcie obserwatorium astronomicznego w piątek

Po niemal pół roku od zakończenia remontu obserwatorium astronomiczne przy ul. Filtrowej w Puławach doczeka się oficjalnego otwarcia. Wydarzenie zaplanowano na najbliższy piątek.

Mieszkańcy Puław będą mogli obejrzeć efekty kilkumiesięcznego remontu od godz. 20:00. W programie wydarzenia nie mogło zabraknąć nocnej obserwacji nieba, zaplanowano również efektowny pokaz laserów. Warto nadmienić, że w obserwatorium już teraz odbywają się spotkania i warsztaty organizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną. Obserwatorium zgodnie z założeniami stanie się bowiem centrum wydarzeń kulturalnych, organizowanych właśnie przez bibliotekę publiczną oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Obiekt oprócz nowego wyglądu zewnętrznego i instalacji, zyskał także wyposażenie w postaci sprzętu audio-wizualnego, a przed obserwatorium stanęła budka bookcrossingowa, służąca wymianie książek.

Łączny koszt remontu obserwatorium to ponad 900 tys. złotych, z tego ok. 690 tys. złotych pochodziło ze środków unijnych. Wstęp na piątkowe otwarcie obiektu jest wolny.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button