Miasto Puławy

Nauczyciele uczyli się nowej choreografii

Niemal 60 nauczycieli grup przedszkolnych z Puław wzięło udział w szkoleniu, które odbyło się w Miejskim Przedszkolu nr 13 w Puławach.

Pedagodzy uczyli się nowych elementów choreografii tańców KLANZA, a wszystko po to, by wraz ze swoimi podopiecznymi na Placu Chopina w Puławach dać pokaz dla mieszkańców Puław. To już 3. edycja tego przedsięwzięcia.

– W tym roku po raz trzeci w Puławach odbędzie się Ogólnopolski Dzień Tańca z KLANZĄ – mówi dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 13 Justyna Jeżak. Placówka przygotowuje się do wydarzenia organizowanego wraz z Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów KLANZA, Puławskim Ośrodkiem Kultury “Dom Chemika” oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Wydarzenie odbędzie się na Placu Chopina 16 maja w ramach kampanii “Puławy dla rodziny” i Programu Miejskiego “Wspieranie rodziny”. Przeszkolonych zostało ponad 50 nauczycieli wychowania przedszkolnego, którzy następnie nauczą klanzowych tańców podopiecznych w swoich placówkach. Justyna Jeżak szacuje, że na Placu Chopina w maju tańczyć będzie około 500 osób. Do uczestnictwa zaproszone są całe rodziny.

Justyna Jeżak – Dyrektor MP nr 13 w Puławach
Kolorowe widowisko taneczne z KLANZĄ odbędzie się w połowie maja na Placu Chopina.

Autorzy: M. Owczarz, P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button