Miasto Puławy

Szykują się remonty dróg w Puławach

Ważne informacje dla puławskich użytkowników dróg. Trwają właśnie ogłoszone przez Urząd Miasta przetargi na opracowanie dokumentacji kosztorysowych dla remontów drogowych w dwóch puławskich lokalizacjach.

Poprawy jakości nawierzchni doczekają się mieszkańcy ulic Kaniowczyków oraz Kościuszki. W tym pierwszym przypadku przebudowa dotyczy nieco ponad 700-metrowego odcinka pomiędzy ulicami Sieroszewskiego i Słowackiego. Oprócz nowej nawierzchni jezdni w tym fragmencie drogi powstanie także nowy chodnik oraz odwodnienie drogi do kanalizacji deszczowej. Projektant, który zostanie wyłoniony w przetargu ma uwzględnić również inwentaryzację zieleni w tym miejscu. Zgodnie z zapisami przetargu będzie miał około 5 miesięcy na wykonanie swojego zadania.

Jeśli chodzi o przetarg na dokumentację dla przebudowy ulicy Kościuszki, to dotyczy on nieco ponad 400-metrowego odcinka jezdni od ulicy Bema do ulicy Kruka. W tym przypadku również ma pojawić się nowa nawierzchnia jezdni oraz chodnika, na nowo zostanie urządzona także zieleń. Wykonane będzie też nowe odwodnienie drogi. W przypadku tej inwestycji wymagany maksymalny termin zrealizowania zamówienia przez projektanta to pół roku.

W przypadku obu konkursów ofert już niebawem zostaną upublicznione propozycje firm, które chcą wziąć udział w przetargu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button