Informacje

Lubelska kuźnia talentów – wnioski do końca marca

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego poinformował o rozpoczęciu naboru wniosków do drugiej edycji programu Lubelska kuźnia talentów 2021-2023.

Projekt jest skierowany do uczniów szkół branżowych I stopnia, techników, liceów oraz szkół plastycznych. Program dotyczy placówek oświatowych prowadzących kształcenie zawodowe. Łącznie w ramach drugiej edycji Lubelskiej kuźni talentów przyznanych zostanie 70 stypendiów, zdecydowana większość z nich, bo aż 50 trafi do uczniów uczęszczających do techników. Nagrodzeni mogą zostać uczniowie z wysoką średnią ocen lub osiągający sukcesy w konkursach czy olimpiadach. Szczegółowy regulamin przyznawania stypendiów oraz wzór wniosku można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego www.lubelskie.pl. Czasu na złożenie wniosku jest stosunkowo niewiele, gdyż nabór kończy się 31 marca.

Uczniowie, którzy zostali nagrodzeni w pierwszej edycji, przeznaczali pozyskane fundusze między innymi na dodatkowe kursy czy zajęcia edukacyjne jak również zakup sprzętu komputerowego. Stypendium przyznawane jest na okres 10 miesięcy w kwocie 350 złotych brutto.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button