FotorelacjeInformacjeMiasto PuławySport

Puchar Polski w Puławach dla Czarnych Sosnowiec

Obrończynie tytułu, piłkarki Czarnych Sosnowiec zdobyły Puchar Polski w piłce nożnej kobiet. W czwartkowym finale, rozegranym na Stadionie Miejskim w Puławach faworytki pokonały zespół Śląska Wrocław.

Dla wrocławianek już sam awans do finału był dużym sukcesem, w fazie półfinałowej dość nieoczekiwanie piłkarki Śląska wyeliminowały zespół UKS SMS Łódź, który w tym roku wywalczył mistrzostwo Polski. Przez pierwszą część czwartkowego spotkania reprezentantki drużyny z Dolnego Śląska mogły mieć jeszcze nadzieję na korzystny końcowy wynik, piłkarki Czarnych w pierwszej połowie zdobyły bowiem jedną bramkę. W drugiej części spotkania sosnowiczanki nie pozostawiły jednak złudzeń, kto jest drużyną lepszą na boisku i dołożyły jeszcze trzy trafienia. Piłkarki Śląska nie były w stanie na to odpowiedzieć i to reprezentantki Czarnych Sosnowiec mogły cieszyć się z końcowego triumfu, wygrywając spotkanie 4:0.

Warto podkreślić, że nasze miasto po raz pierwszy było gospodarzem meczu o tak wysoką stawkę. W dekoracji zwyciężczyń uczestniczyli między innymi przedstawiciele puławskich władz samorządowych.

Autor zdjęć: Marcin Szeląg

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button