InformacjeMiasto Puławy

Działania Miasta Puławy na rzecz uchodźców z Ukrainy

Wielu puławian chętnie angażuje się w akcje mające na celu pomoc uchodźcom z objętej wojną Ukrainy. Jednak aby uniknąć chaosu i marnowania zasobów warto, aby ta pomoc było zorganizowana i uporządkowana. W tym celu między innymi Urząd Miasta w Puławach przygotował specjalne formularze, pod którymi mogą zgłaszać się wolontariusze chcący wesprzeć wszystkich potrzebujących. Szczególnie poszukiwane są osoby ze znajomością języka ukraińskiego. Zgłaszać się można tutaj – https://www.pulawy.eu/survey/index/index/id.3

Informacji na temat możliwych form pomocy można zasięgnąć także w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Puławach. Punkt informacyjny działa w dni robocze w godzinach 8.30-14.30, a także telefonicznie, pod numerem 729 911 599 codziennie w godzinach 7.30 – 19.00.

Również Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Osób Doznających Przemocy i w Kryzysie przy ul. Kołłątaja 64 prowadzi poradnictwo psychologiczne na rzecz uchodźców z Ukrainy w dni robocze w godzinach 8.00 – 19.00. Wsparcie realizowane jest w języku polskim, jednak istnieje możliwość włączenia tłumacza – wolontariusza. Zgłoszenia należy kierować pod numer telefonu: 81 458 67 70.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button