Miasto PuławySport

Pływaccy supersprinterzy w Puławach

Miniony weekend w naszym mieście i regionie upłynął pod znakiem sporej liczby wydarzeń, część z nich nawiązywała do promowania aktywności fizycznej. Do tej grupy możemy z pewnością zaliczyć organizowany przez puławski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Supersprint Cup.

Na starcie imprezy znalazło się blisko 300 zawodniczek i zawodników z Polski oraz Ukrainy. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Wisły Puławy. Klub może pochwalić się wieloma miejscami medalowymi oraz punktowanymi. Aż 3 złote medale zgarnęła Nikola Jasik, która triumfowała na dystansach 50 metrów stylem motylkowym, 50 metrów stylem dowolnym oraz 100 metrów stylem zmiennym. Na najwyższym stopniu podium spośród reprezentantów puławskiej Wisły dwukrotnie stanął też Filip Wróbel, który był bezkonkurencyjny na 50 metrów stylem dowolnym oraz 100 metrów zmiennym. Złote medale w swoich kategoriach wiekowych zdobyli także Anastazja Sołtys, Igor Świech oraz Szymon Liszka.

Łącznie podczas Supersprint Cup reprezentanci puławskiego klubu wywalczyli 8 złotych, 8 srebrnych oraz 10 brązowych medali.