InformacjeMiasto Puławy

Puławskie restauracje pomagają Ukraińcom

W Puławach i okolicach organizowane są kolejne zbiórki na rzecz uchodźców z Ukrainy. Oprócz oficjalnych akcji poszczególnych urzędów i instytucji swoją pomoc oferują także między innymi puławskie restauracje.

Niektóre z nich postanowiły także zająć się uchodźcami uciekającymi z ogarniętej wojną Ukrainy. Taki krok poczyniła np. restauracja K2, która przyjęła 2 ukraińskie rodziny. Pub zapewnia im posiłki i miejsce do spania, potrzebna jest jednak pomoc rzeczowa. Aby pomóc uchodźcom, zorganizowano zbiórkę, w której zbierane są przede wszystkim ciepłe koce, żywność długoterminowa czy artykuły higieniczne. Dary można przynosić do siedziby restauracji przy ul. Centralnej 2 do końca tygodnia.

Swoją zbiórkę organizuje także Central Park Bistro, który objął opieką 8 osób z Ukrainy. Uchodźcy znaleźli schronienie w Willi Puławianka. Do restauracji zlokalizowanej przy ul. Centralnej 10 można przynosić środki opatrunkowe, zwłaszcza na zranienia i oparzenia, żywność o długim terminie przydatności do spożycia, kosmetyki i chemię oraz nowe koce i śpiwory. W Central Parku można też wykupić cegiełkę w kwocie 5, 10 i 20 złotych, pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz organizacji pomocowych.

W pomoc uchodźcom włączył się także pub The Local. Pracownicy tej restauracji oferują darmowy poczęstunek dla osób z Ukrainy. Ponadto w najbliższy piątek w pubie zostanie zorganizowany Jam session dla najmłodszych Ukraińców, którzy musieli uciekać ze swoich domów. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia kredek, kolorowanek i innych przedmiotów, które mogą umilić najmłodszym ten bardzo trudny czas.

Warto śledzić profile na portalach społecznościowych puławskich organizacji i przedsiębiorstw, wciąż pojawiają się bowiem nowe zbiórki i formy pomocy. Każdy, kto chce pomóc uchodźcom w ich bardzo trudnej sytuacji, na pewno znajdzie inicjatywę odpowiednią dla siebie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button