InformacjeMiasto Puławy

Cykl spotkań INNOWACJA-EDUKACJA – ruszają zapisy

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza na spotkania z cyklu INNOWACJA-EDUKACJA, przeznaczony zarówno dla dzieci jak i dla osób dorosłych. Pierwsze wykłady oraz pokazy, które będą dotyczyły strefy wirtualnej rzeczywistości, odbędą się już 29 stycznia. Zapisy ruszają już od wtorku.

Łącznie w ramach programu INNOWACJA-EDUKACJA zaplanowano 10 spotkań, które będą składały się z interaktywnych prelekcji i wykładów, połączonych z pokazami nowych technologii. Chętne osoby będą mogły brać udział w eksperymentach i doświadczeniach nawiązujących do tematyki prelekcji. Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Warsztaty podzielono ze względu na wiek, zaplanowano zajęcia zarówno dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat, dla młodzieży od 15 do 18 lat, jak i osób dorosłych.

Pierwsze spotkanie, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, zatytułowano “Szkiełkiem i okiem – nasz mózg w wirtualnym świecie”. Spotkanie o godz. 10:00 rozpocznie godzinny wykład o VR, następnie przez 4 godziny będą się odbywać pokazy technologii wirtualnej rzeczywistości. Spotkania w kolejnych miesiącach będą dotyczyły m.in. sztucznej inteligencji, social mediów, robotyki czy start-upów.

Organizowane w PPNT wydarzenia w ramach projektu potrwają do grudnia, informacji o zapisach na poszczególne spotkania należy szukać miedzy innymi na stronie internetowej Centrum Kompetencji Cyfrowych Edukacja 3.0 https://ckc.trzyzero.edu.pl/ w zakładce Strefa Pomysłodawcy .

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button