Miasto Puławy

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Puławach [VIDEO]

Już po raz kolejny Puławski Park Naukowo Technologiczny bierze udział w obchodach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Z tej okazji zaproszono uczniów puławskich szkół średnich do udziału wykładach prowadzonych przez specjalistów, mających na celu wskazanie młodzieży dalszej drogi życiowej i pomocy między przy zakładaniu własnej działalności czy Start-upu.

– Z racji pandemii musieliśmy zmienić nasze plany, młodzież miała być zaproszona do Parku, jednak pandemia pokrzyżowała te plany, wydarzenie jest transmitowane za pomocą studia transmisyjnego – tłumaczy Elżbieta Duda z Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. We wtorek wydarzenia są organizowane dla młodzieży z klas przedmaturalnych, zaś środa będzie poświęcona start-upom. Partnerami PPNT w  projekcie są firma Coat it, Powiatowy Urząd Pracy w Puławach, Bank PKO BP, Fundacja Puławskie Centrum Przedsiębiorczości. Wydarzenie odbywa się również z pomocą Urzędu Miasta.

– Nasi eksperci odpowiedzą na istotne zagadnienia dotyczące nowych spółek, start-upów – jak im pomóc, jakie są zagrożenia, jakie nowy formy finansowania są możliwe dla nowych spółek – wyjaśnia Anna Blajerska ze Wschodniego Akceleratora Biznesu. W ramach realizowanego w PPNT projektu Strefa Pomysłodawcy młodzi ludzie mogą dowiedzieć się, jak rozpocząć nowy biznes, jak wykreować ten pomysł, jak opracować najlepszy model biznesowy. Eksperci ze Wschodniego Akceleratora Biznesu przepracowują z pomysłodawcami całą ścieżkę, która jest niezbędna do funkcjonowania i stworzenia firmy.

Elżbieta Duda – PPNT Anna Blajerska – Wschodni Akcelerator Biznesu

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button