InformacjeMiasto PuławySport

Nagrody i wyróżnienia dla sportowców [VIDEO]

IX Miejska Gala Sportu za nami. W środowe popołudnie na sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika do najlepszych zawodników, trenerów i działaczy sportowych trafiły z rąk Prezydenta Puław oraz Przewodniczącej Rady Miasta nagrody i wyróżnienia za wyniki sportowe w mijającym roku. Wręczono także sportowe stypendia.

Tegoroczna gala sportu to również moment na prezentację wyników współzawodnictwa klubów sportowych z Puław. W punktacji łącznej na 972 klasyfikowane w kraju gminy Puławy zajęły 51. lokatę z dorobkiem niemal 538 pkt. W klasyfikacji wojewódzkiej powiat puławski zajął 4. lokatę za Lublinem, Chełmem i Zamościem. Na dorobek Puław w generalnym rozliczeniu sezonu wpłynęły wyniki zawodników ULKS Andros, Wisły Puławy, Azotów, Pogoni czy wreszcie stosunkowo nowego uczestnika tej rywalizacji, klubu Szachowego Szach-Partia, który dorzucił jakże cenny jeden punkt do łącznej klasyfikacji.

W tym roku ze względu na ograniczenia epidemiczne i sporą nieregularność odbywanych zawodów Szkolny Związek Sportowy odstąpił od przeprowadzenia klasyfikacji szkół i placówek oświatowych, stąd też zabrakło prezentowanego tradycyjnie rankingu szkół. Organizatorzy gali wyrazili nadzieję, że w przyszłym roku klasyfikacja ta, a co za tym idzie nagrody i wyróżnienia w tej kategorii, zostaną przywrócone.

Prezydent Paweł Maj podkreślał, że rywalizacja sportowa łączy nas wszystkich, gratulował sportowcom ich osiągnięć i przełamywania przez nich barier.

Paweł MajPrezydent Puław

Uroczystą Galę Sportu swoim mini recitalem uświetniły wokalistki z zespołu KEN Singers reprezentujące Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Puławach.

Pełna lista nagrodzonych przez prezydenta osób znajduje się tutaj: https://www.pulawy.eu/artykuly/gala-wreczenia-nagrod-i-wyroznien-w-dziedzinie-spo,43553.htm

Autorzy: A. Koter, P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button