InformacjeMiasto Puławy

“Głowa poleciała” – prezes MZK odwołany

W czwartek swoje posiedzenie odbyła Rada Nadzorcza Miejskiego Zakładu Komunikacji – jednym z punktów porządku obrad było podjęcie uchwały w sprawie odwołania Prezesa Zarządu miejskiego przewoźnika.

Nie znamy oficjalnej przyczyny decyzji Rady Nadzorczej, która w obecnej kadencji pracuje w składzie: Łukasz Kulik, pełniący funkcję przewodniczącego, Violetta Boguszyńska – wiceprzewodnicząca i Tomasz Czopek – członek Rady Nadzorczej. Nieoficjalnie jednak mówi się, że przyczyną są niezadowalające wyniki finansowe Spółki. Przypomnijmy, że Piotr Konieczny pełnił swoją funkcję od 1 czerwca 2019 roku, kiedy wygrał postępowanie konkursowe na to stanowisko. Warto dodać, że zgodnie z Kodeksem Handlowym jednym z organów nadzorujących prace MZK jest Zgromadzenie Wspólników, którego funkcję sprawuje akurat w przypadku Spółki, która jest własnością Gminy – Prezydent Miasta Puławy i to on stanowi w najważniejszych sprawach spółki.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w Biuletynie Informacji Publicznej wg stanu prawnego na 30 czerwca 2013 r. kapitał zakładowy spółki wynosi 21 979 000 zł. Właścicielem 100% udziałów jest gmina Miasto Puławy. Sytuacja finansowa miejskiego przewoźnika jest rzeczywiście nie do pozazdroszczenia, a wszystko to za sprawą problemów negocjacyjnych związanych z finansowaniem przewozów przez gminy ościenne, które w większości nie zgodziły się na drastyczne podwyżki cen usług, które miałyby obowiązywać od przyszłego roku.

Autor: P. Nowosadzki

Fot. esesja.tv

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Nie znacie przyczyny?

    Przecież wpływu “pandemii” na brak pasażerów i co się z tym wiąże – kiepską sprzedaż nie można zrzucać na gospodarza. Siła wyższa!

    Panu prezydentowi Majowi nie zależy na MZK, dlatego rada nadzorcza większością (symboliczną, bo 2:1) odwołała pana Prezesa . Na jego miejsce wchodzi nowa osoba, którą większość rady nadzorczej popiera. Wszystko zaplanowane.

    Jeśli komunikacja zostanie zredukowana, pracownicy stracą pracę, a mieszkańcy nie będą mieli czym dojeżdżać do pracy i szkoły, to Puławianie podziękują prezydentowi! Kolejnych wyborów nie wygra!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button