Miasto Puławy

Kierunek Bezpieczeństwo w Domu Chemika

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. KEN w Puławach jako jedyna miejska placówka wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym Kierunek Bezpieczeństwo. Konkurs polegał na wykonaniu dowolnej pracy plastycznej lub makiety prezentującej miasto Peronowo.

Do konkursu zgłoszono ponad 4000 prac. Makieta uczniów klasy IV B z Puław nie wywalczyła niestety żadnej nagrody, jednak władze szkoły w porozumieniu z Miastem oraz Domem Chemika postanowiły zaprezentować pracę szerszej publiczności.

Kamilla Brodzik – ZSO nr 1 w Puławach, Paweł Maj – Prezydent Puław

– Bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas najważniejsze, już od najmłodszych lat, bo już w przedszkolu uczymy nasze dzieci bezpiecznych zasad zachowania się i poruszania – podkreślała Kamilla Brodzik z ZSO nr 1 im. KEN w Puławach. Dodała, że nauczyciele kładą szczególny nacisk, by dzieci zachowywały się bezpiecznie podczas poruszania się po ruchliwym mieście. Makieta została wykonana własnoręcznie przez dzieci z pomocą rodziców. Przy okazji jej wykonywania dzieci poznawały znaki drogowe, zasady bezpiecznego przejścia przez tory i ulicę. Nauczyciele przypominali też dzieciom o konieczności noszenia odblasków. Kamilla Brodzik podkreślała, że przy tworzeniu makiety dzieci uczyły się też zwracania uwagi na estetykę oraz współpracy w grupie.

Makietę można podziwiać w holu POK Dom Chemika, w pobliżu wejścia na Salę Widowiskową.

autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button