Informacje

Od grudnia nowe obostrzenia

Od środy w naszym kraju obowiązywać będą nieco bardziej restrykcyjne niż dotychczas obostrzenia mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, wydanym przez Ministerstwo Zdrowia w budynkach użyteczności publicznej obowiązywać będą nowe ograniczenia. W galeriach handlowych, siłowniach, klubach i centrach fitness, a także na targach i wystawach obowiązywać będzie limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych, do tej pory obowiązywało ograniczenie jednej osoby na 10 metrów kwadratowych. W lokalach gastronomicznych, obiektach kulturalnych, takich jak kina, teatry, opery, ośrodki kultury, a także podczas koncertów maksymalne obłożenie może wynieść 50%, to zmiana z dopuszczalnych do tej pory 75%. Takie samo ograniczenie dotyczy kościołów. W różnego rodzaju zgromadzeniach i uroczystościach oraz dyskotekach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 100 osób, dotychczas ten limit wynosił 150.

Co ważne, osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w limitach. Nowe zasady miałyby obowiązywać od 1 do 17 grudnia, jednak ze względu na dynamiczną sytuację pandemiczną może się to zmienić.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button