InformacjePowiat Puławski

Remont linii energetycznych w naszym regionie

Linie elektroenergetyczne Kozienice-Puławy oraz Puławy-Abramowice doczekają się remontu. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa funkcjonowania linii, a tym samym także dostaw energii elektrycznej do gospodarstw domowych.

Dość powiedzieć, że linie powstały odpowiednio 57 i 50 lat temu i od tego czasu nieprzerwanie zapewniają dostawy prądu dla mieszkańców regionu. Podczas prac remontowych zostaną m.in. zawieszone nowe przewody odgromowe, które zabezpieczą linie w trakcie burzy.

Przedstawiciele firmy ENPROM, czyli wykonawcy tej modernizacji zapewniają, że ingerencja w nieruchomości prywatne położone na trasie remontu będzie minimalna, jednak właściciele działek, na których prowadzone będą prace, zostaną odwiedzeni przez pracowników w celu podpisania stosownych dokumentów. Przedsiębiorstwo zobowiązuje się w nich do uporządkowania terenu po zakończeniu prac, a także wypłaty odszkodowań za ewentualne zniszczenia.

Właściciele nieruchomości mogą spodziewać się odwiedzin przedstawicieli firmy już w styczniu, natomiast prace mają rozpocząć się w październiku i potrwać do maja 2022 roku. Prace remontowe linii elektroenergetycznych będą przebiegać między innymi przez gminę wiejską Puławy, a także gminy Końskowola i Kurów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button