InformacjeMiasto Puławy

X edycja Demo Day w Puławach [VIDEO]

12 startupów zaprezentowało się we wtorek w Puławskim Parku Naukowo Technologicznym w ramach kolejnego, 10 już Demo Day. Start-upy walczą o środki, którymi dysponuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jak zaznacza Artur Soboń, Puławy są doskonałym miejscem dla rozwoju innowacyjnych biznesów.

–  Puławy to miejsce z potencjałem, miejsce instytutów zaawansowanych technologicznie –  podkreślał w swojej wypowiedzi przedstawiciel rządu, Artur Soboń. Sekretarz stanu w MRiT dodał, że dowodem na to jest duża liczba pomysłów zgłoszonych do puławskiego inkubatora. Zachęcił też wszystkie kreatywne osoby do dalszego zgłaszania swoich pomysłów.

Z kolei Mikołaj Różycki z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wyraził nadzieję, że firmy osiągną sukces oraz że przynajmniej część z nich pozostanie ze swoją działalnością na Lubelszczyźnie, aby wzmacniać gospodarczo region.

Artur Soboń – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Mikołaj Różycki – PARP

Podczas tej edycji Demo Day promowany jest także nowy projekt PPNT – Strefa Pomysłodawcy.

– Projekt jest realizowany od czerwca 2021 roku, jego wartość to 5 milionów złotych – przypomniał Tomasz Szymajda z Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. W jego ramach wspierane są projekty kreatywnych osób, a nabory wciąż trwają, jak na razie wpłynęło około 50 wniosków.

Tomasz Szymajda – PPNT

Podczas Demo Day komisja specjalistów ocenia pomysły i rozwiązania proponowane przez przedsiębiorców, którzy w ten sposób zamykają proces inkubacji, czyli sześciomiesięcznego okresu rozwoju swojego projektu. Pozytywna opinia ekspertów pozwoli ubiegać się o dofinansowanie sięgające miliona złotych.

Autor: A. Koter

Foto: PPNT

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button