Informacje

Koronawirus na Azotach?

W ostatnich dniach zaczęły docierać do nas sygnały, że w puławskich Zakładach Azotowych odnotowano przypadki zakażeń koronawirusem wśród pracowników. Sprawdziliśmy u źródła, czy informacje te są prawdziwe.

Prezentujemy Państwu oficjalne stanowisko dotyczące potwierdzonych zarażeń oraz osób poddanych kwarantannie w Grupie Azoty Puławy.

U trzech pracowników Grupy Azoty PUŁAWY stwierdzono w ostatnich dniach pozytywny wynik testu na koronawirusa. Kilkunastu pracowników jest też skierowanych przez sanepid na kwarantannę. Część z nich miało już wykonane testy, ich wynik jest negatywny. Pozostałe osoby czekają na badanie, ale kontakt z zakażonymi mieli w okresie od sześciu do kilkunastu dni temu i do dziś nie wykazują żadnych niepokojących objawów.

Funkcjonujący w spółce zespół zadaniowy ds. minimalizacji ryzyka wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego poszedł krok dalej w działaniach zapobiegawczych. Niezależnie od działań sanepidu, zebrał zgodnie z wewnętrznymi procedurami listę kontaktów osób skierowanych na kwarantannę oraz – w porozumieniu z przełożonymi – zalecił tym pracownikom izolację (pracę zdalną, wykorzystanie zaległych urlopów lub pozostawanie w gotowości do pracy). Pozostaje też w stałym kontakcie z tymi osobami.

Grupa Azoty PUŁAWY z dużą odpowiedzialnością podeszła do występującego w kraju zagrożenia epidemiologicznego. Już w drugiej połowie marca powołany został w spółce sztab kryzysowy i zespół zadaniowy ds. minimalizacji ryzyka wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem. Obydwa te zespoły na bieżąco monitorują sytuację pod kątem wszelkiego rodzaju ryzyka dla pracowników oraz działalności biznesowej, jak również wypracowują zalecenia i procedury, które są sukcesywnie wdrażane i stosowane. Spółka jest też w stałym kontakcie ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w warunkach stanu epidemii. Za każdym razem dokłada starań, by działać sprawnie i adekwatnie w stosunku do wszelkich przypadków podejrzeń o kontakt pracowników z osobą zakażoną.” – Katarzyna Hałat, rzecznik prasowy Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button