Miasto Puławy

Sesja RM w przyszłym tygodniu

W przyszły czwartek po serii spotkań w komisjach członkowie Rady Miasta Puławy zbiorą się na 43. sesji Rady Miasta Puławy obecnej kadencji.

Miejscy radni pochylą się miedzy innymi nad projektem uchwały dotyczącym Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy na 2023 rok. Program będzie realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Dokument zawiera m.in. dane dotyczące statystyk przemocy w naszym mieście czy przyjęte przez MOPS kierunki działań w celu zapobieżenia tym zjawiskom. Ponadto członkowie Rady przyjmą nowy program opieki nad bezdomnymi zwierzętami. W propozycji programu uwzględniono między innymi adresy przychodni i lecznic weterynaryjnych realizujących w bieżącym roku sterylizację i kastrację psów i kotów w ramach współpracy z Urzędem Miasta.

Podczas obrad z pewnością nie zabraknie interpelacji i zapytań skierowanych do prezydenta Pawła Maja, włodarz naszego miasta przedstawi z kolei sprawozdanie ze swojej działalności od ostatniej sesji. Spotkanie członków Rady Miasta odbędzie się w czwartek 30 marca i rozpocznie o godz. 15:30. Przebieg obrad można będzie tradycyjnie śledzić za pośrednictwem portalu esesja.tv.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button