Miasto Puławy

Egzotyczna wystawa w MDK

W najbliższych dniach puławski Młodzieżowy Dom Kultury będzie gospodarzem interesującej ekspozycji. Zadowoleni powinni być zwłaszcza fani egzotycznych zwierząt. W puławskim “emdeku” pojawi się bowiem 35 gatunków pająków i skorpionów – stworzeń, które dla wielu są źródłem strachu, w innych zaś wzbudzają niemałą ciekawość.

W bieżącym tygodniu, od wtorku do niedzieli puławianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości będą mieli okazję zapoznać się bliżej z tymi egzotycznymi zwierzętami. Na wszystkich chętnych czekać będą doświadczeni przewodnicy, którzy opowiedzą o zwyczajach i upodobaniach pająków oraz skorpionów, pojawią się także plansze informacyjne ukazujące życie tych niezwykłych stworzeń od podszewki. Będzie też możliwość fotografowania i filmowania niezwykłych okazów. Najodważniejsi będą mieli okazję potrzymać w dłoni łagodnego ptasznika.

Wystawy pająków i innych egzotycznych zwierząt odbywają się w wielu miastach w Polsce, mają na celu oswojenie ludzi z tymi zwierzętami i pokazanie, że strach przed nimi ma często podłoże irracjonalne. Wystawę będzie można obejrzeć w najbliższych dniach w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp jest płatny, informacje o cenach biletów znajdują się m.in. w utworzonym na portalu społecznościowym Facebook wydarzeniu.

Grafika organizatora

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button