Miasto Puławy

Czy śmieci w Puławach będą droższe?

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku mieszkańcy naszego miasta zapłacą więcej za wywóz odpadów komunalnych. Na najbliższej sesji radni zajmą się projektem uchwały w tej sprawie.

Zgodnie z dokumentem, miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2022 roku wynosiłaby 27 złotych od jednego mieszkańca. Do tej pory za wywóz śmieci puławianie musieli płacić 22 złote. W przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny kwota za wywóz śmieci od przyszłego roku ma wynieść 60 złotych. Zgodnie z projektem, z pewnej ulgi będą mogli skorzystać właściciele Karty Dużej Rodziny. Niezależnie od liczby osób w gospodarstwie domowym nie zapłacą oni więcej niż 100 złotych na miesiąc.

Projektodawcy nadmieniają, że dotychczas ponoszone przez mieszkańców opłaty nie były wystarczające do tego, aby system gospodarowania odpadami komunalnymi mógł się zbilansować. W projekcie uchwały utrzymano dotychczasową metodę naliczania odpowiedniej kwoty w oparciu o liczbę mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość. Propozycją podwyżek za śmieci puławscy radni zajmą się już w czwartek.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button