17. turniej o Puchar Ziemi Puławskiej za nami

W piątkowy wieczór oraz sobotni poranek sztangiści z naszego regionu rywalizowali w siedemnastym już turnieju o Puchar Ziemi Puławskiej.

Sukcesami zawodników swojej sekcji podnoszenia ciężarów pochwalił się Klub Sportowy Wisła Puławy. Pierwsze miejsce w swojej kategorii zajęła Natalia Zawisza, która w rwaniu osiągnęła rezultat 47 kilogramów, zaś w podrzucie 53 kilogramów. O kilogram mniej w rwaniu i taki sam wynik w podrzucie jak jej koleżanka z drużyny uzyskała Marianna Góra, która również zdobyła złoty medal. W kategorii U17 do 71 kilogramów bezkonkurencyjna okazała się Karolina Sobczyk, której wynik to 56 kilogramów w rwaniu i 63 kilogramy w podrzucie. Z pierwszego miejsca może się również cieszyć Natalia Fota, która w kategorii U17 do 81 kilogramów osiągnęła rezultat 68 kilogramów w rwaniu i 90 w podrzucie. Pierwsze miejsce w swojej kategorii wywalczył też Mateusz Kozak, który w rwaniu zaliczył 69 kilogramów, zaś w podrzucie o 20 kilo więcej. Jego imiennik, Mateusz Zawisza, wyrwał 115 kilogramów, zaś w podrzucie uzyskał wynik 140 kilogramów. Najlepszy w swojej grupie okazał się też Aleksy Szymanek, który w rwaniu uzyskał 57 kilogramów, zaś w podrzucie 80 kilogramów.

Ponadto kolejni reprezentanci klubu zajęli w swoich rywalizacjach miejsca drugie, byli to: Kamil Ślusarski, Dominik Kuszner, Mateusz Fiut oraz Bartosz Kasperski. Łącznie w zawodach organizowanych w hali MOSiR przy al. Partyzantów 11 wzięło udział 80 zawodniczek i zawodników. Turniej był organizowany pod patronatem prezydenta Puław.