InformacjeMiasto Puławy

Wystawa malarstwa lokalnych artystów [VIDEO]

Od piątku w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” można oglądać wystawę prac plastycznych, które wyszły spod rąk lokalnych artystów. Przegląd Puławskiego Środowiska Artystycznego to powtarzający się co 3 lata cykl wystaw prezentujących aktualne dokonania w dziedzinie sztuki.

Wernisaż zgromadził sporą publiczność. Artyści, których prace znalazły się na ekspozycji otrzymali imienne podziękowania.

– Przegląd ze swojej natury jest wystawą otwartą na artystów profesjonalnych jak i na aktywnych amatorów, zarówno pod względem tematycznym jak i stylistycznym – podkreślała Kamila Salwowska z Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”. Wystawa gromadzi prace z wielu dziedzin sztuk, choć dominującą jest malarstwo. Jak dodała Kamila Salwowska, wystawa ma przede wszystkim wymiar społeczny, pokazuje bowiem jak bogata w artystów jest Ziemia Puławska. W tegorocznym Przeglądzie Puławskiego Środowiska Artystycznego zostały pokazane prace 56 artystów, duża grupa bierze w niej udział od początku, czyli od 2000 roku.

Kamila Salwowska – POK “Dom Chemika”

Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających do 26 listopada w dni robocze od godziny 8:00 do 16:00.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button